TÜRKİYE İTTİFAKI ?

29.04.2019

Erdoğan istediği oy oranlarına AKP olarak tek başına ulaşsaydı, konuşmalarında hakarette sınır tanımadığı, bizim söylemeye utandığımız cümleleri söylediği Bahçeli ile ittifak kurarmıydı?

Şimdilerde Cumhur ittifakı da artık Erdoğan’ı Kurtarmıyor ve yapılacak ilk seçimde Cumhur ittifakı olarak seçime girdiğinde Seçilemeyeceğini çok iyi görüyor.

MHP ile HDP yi aynı anda tarafında tutamayacağına göre CHP ve İYİ Parti ‘ye salma göndermeye başladı. Olurda sıcak bakan olursa yeni bir ittifak oluşturup Gerekirse ismini “Türkiye ittifakı” olarak değiştirip yeni katılımları bekliyorlar.

Erdoğan İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Adana, Antalya …. Bu illeri kazanmış olsaydı bugün Türkiye ittifakı cümlesini kurarmıydı sizce?

Geldiğimiz noktada kaybedenin AKP olduğu çok açık. Ülke için iyi şeyler yapıyorlar diye, çalışıyorlar diye AKP ye oy veren kesim artık AKP den umudunu kesmeye başladı..

Hatırlıyormusunuz? Önceki seçim dönemlerinde

Propaganda “İstikrar sürsün” diyerek yapılıyordu, daha sonraki seçimlerde de; yapılan Köprüler, otoyollar ve havaalanlarıyla propaganda yaptılar fakat geldiğimiz noktada AKP artık Propaganda aracı bulamıyor. Zira Ortada ne istikrar var ne de bu yapılan büyük yatırımları kullanabilen bir vatandaş var. Vatandaş Övünerek anlatılan Köprüler ve yeni otoyolları pahalı olduğu için kullanamıyor. Trafiğe girmeyi göze alarak Daha önceki siyasilerin paralı yapmayı akıl edemediği yolları, tünelleri ve köprüleri kullanmayı tercih ediyor. Havaalanları konusuna hiç gelmek istemiyorum, Ülkenin dört bir yanına yolcu garantili havaalanlarının hazineye yükünü bu işi takip edenler çok iyi biliyor. Zaman geçtikçe, İstanbul Havaalanını kullandıkça özellikle havaalanına ulaşım için taraflı tarafsız herkesin eleştirisine maruz kalacaklarından eminim.

Bugüne kadar en önemli propaganda “İstikrar sürsün” cümlesiydi, bunun için birkaç cümle kurmazsak olmaz. 2 TL nin altındaki Dolar bugün 6 TL ye, 100 TL nin altındaki gram altın bugün 250 TL ye dayanmış durumda. Şimdi, biz dolar mı yiyip içiyoruz neden bunu örnek gösteriyorsun diyenler çıkar zira bir dönem bu ülkenin Bakanı bile böyle bir cümle kurmuştu, onlar içinde örnekler var, 2016 yılına ait market broşürlerinde yazan rakamı aynen söylüyorum, Patates ve soğanın kilosu 0,75 TL ilen bugün 7-8 TL civarında. (Unutanlar için Resimde ekledim) Yani gördüğümüz gibi istikrarda rafa kalkmış durumda.

Erdoğan’ın Türkiye ittifakı cümlesi, Ülkenin hem siyasi hem de ekonomik olarak ne kadar zor durumda olduğunu işaret ediyor, diğer siyasileri de yönetime ortak ederek ekonominin ağır faturasının sadece kendilerine kesilmesini istemiyor, yanına alacağı ortaklara da kesilmesini istiyor olabilir diye geçiyor insanın aklından.

Bunu göremeyen siyasilerin vay haline.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.