HUKUKSUZLUKTA REKOR ÜSTÜNE REKOR KIRAN BİR ÜLKE HALİNE GELDİK

13.07.2019

Sanki Memlekette bütün kararlar ve atılan adımlar  hukuk çerçevesinde atılıyor  da Merkez Bankası Başkanını görevden alma konusunun hukukiliği tartışılıyor. Kısa bir süre önce Tekrarlanan İstanbul seçimi  kararıyla hukuksuzluğu  ülke olarak bir kere daha canlı yayında gördük,  ne yazık ki hukuksuzluğa verebileceğimiz örnek o kadar çok ki saymaya utanır hale geldik.  Hukuksuzluk bir şekilde kendisine dokunduğunda, bu acı tecrübeyi yaşayarak tasdik eden herkes bizimle aynı çizgiye geliyor.  Bugüne kadar yapılan her hukuksuzluk bundan sonra yapacakları hukuksuzluklar için de yol oluyor, çünkü hesap soran yok, millet te oy olarak belirgin bir  tepki göstermeyince meydanı  boş zannedenler hukuka uymuyor hukuku kendilerine uydurmaya çalışıyor. Hukuksuzlukta rekor üstüne rekor kıran bir ülke haline geldik, bu alanda her seferinde kendi rekorumuzu alt üst ediyoruz.

Şu bilinsin ki, bu yapılan haksızlıklar  ahirete kalmaz, ülkemizde hukukun işleyeceği bir dönem yaklaşmakta, Hak, Hukuk ve Adalet le oynayanlar bunun hesabını  kendi kurdukları çarpık hukuk sisteminde milletimizin canlı yayınlarla izleyeceği yargılamalarda verecek. Bundan zerre kadar kuşkum  yok, onlar için süre her geçen gün daralıyor. Bugünlerde külhan beyi gibi nara atanlar o dönemde birbirlerini suçlayacaklar.

Daha önceki yazılarımda AKP nin çok hızlı bir şekilde dağılacağını içinden parti veya partiler çıkacağını söylemiştim. Şimdilerde, aldığım bilgiler doğrultusunda şunu söyleyebilirim, benim söylediğimden çok daha hızlı olacak bu dağılma süreci.  Birilerinin dediği gibi AKP,  Dava partisi falan değil  artık.  AKP kadroları için Tek bir dava var, bir kişinin gönlünü yapmak ve onu mutlu etmek. Bunu ben söylemiyorum AKP nin içinden yüksek sesle dillendirilen eleştiriler  bunlar. 

AKP seçmeninde Her seçimden sonra elim kırılsaydı da bunlara oy vermeseydim diyenler çoğalıyor. Fakat bu vebalden kurtulmak, bu cümleyi kurmak kadar  kolay değil, sebep olduğunuz sıkıntıları çocuklarımız ve torunlarımız çekecek, ne yazık ki  bizleri hayırla yad etmeyecekler.

Bu ülke var olsun diye kendini feda edenlere, Çanakkale de verdiğimiz yüzbinlerce  şehidimize, Kurtuluş savaşında verdiğimiz şehitlerimize ne hesap vereceğiz?  Yokluktan kurulan bu devleti ,  kurumlarını ve birikimlerini, AKP döneminde ganimet paylaşımı gibi paylaşmalarına sebep olundu.  Binlerce yıllık devlet geleneğimize küfür gibi gelen “Çalıyorlar ama çalışıyorlar” diyenler çıktı bu toplumdan. Halbuki bilmiyorlar ki çalmak için çalıştıklarını. Çalışmasalar yada çalışıyor gibi görünmeseler nasıl çalacaklardı? 

100 yıllık Devlet  birikimi, tecrübesiz çoluk çocuk diyebileceğimiz dar  bir kadronun eline teslim edildi. Hayatta hiçbir zorluk görmemiş yokluk nedir bilmeyenler, topluma kemer sıkmakdan bahsediyor. Mart Şubattan , Nisan Marttan, Mayıs Nisandan, Haziranda Mayıs dan  daha iyi olacak diyenler şunu bilsin ki, ülkemiz büyük bir batışa gidiyor.  Her yıl, her ay hatta her geçen gün bir önceki günü arar hale geldik.

Sıfırlama konusundaki ustalıklarını bildiklerimiz, ülkenin bütün ekonomisini sıfırlayarak bunu bir kere daha milletimizin gözü önünde  tekrarlıyorlar, bunu da sıfırlama konusundaki tecrübelerini kullanarak yapıyorlar. Yapacakları bir sonraki hukuksuzluk için  bir önceki hukuksuzluklarından cesaret alarak kendilerince emin adımlarla yürüyorlar.

Fakat şunu bilsinler ki Milletimiz bir çok şeyin farkına varmaya başladı. Kısa vadede ülke olarak çok sıkıntılar çekeceğimiz net bir şekilde ortada olmasına rağmen uzun vadede ülkemiz için İYİ şeyler olacak.

Bütün bu olumsuzluklara  rağmen,  Siyasetin en sıkışık olduğu ve çıkmaza girdiği dönemde milletimizin bir kere daha umutlanmasına vesile olan Meral AKŞENER ve İYİ Parti Kadrolarının ne kadar büyük bir iş başardıklarını yıllar sonra geriye dönüp baktıldığında bütün milletimiz görecek.

İsraf ekonomisine  son vermek için,  Tüketim değil üretim ekonomisine geçiş yapabilmek için, Tarıma gerekli önem ve ehemmiyeti tekrar vermek için, Milli eğitimimizi yeniden işlevsel hale getirmek için, Memleketimiz de güzel bir gelecek hayali  bile kuramayan, en büyük hayali başka bir ülkeye gidip kurtulmak olan gençlerimiz için, Milli menfaatlerimizi koruyabilmek için;  Ülkesini seven ve bu konuda hassasiyeti olan bütün vatandaşlarımızı  İYİ Parti’ ye üye olmaya, Yönetim kadrolarına girmeye  ve gücüne güç katmaya davet ediyoruz.

Her bir vatandaşımıza sesleniyoruz;

Umudunu Kesme Sakın Bak İYİ’ ler var

(Ummadığın bir yerlerden, ummadığın bir zamanda Çıkar bu milletin bağrından, çıkar gelir…)

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.