Geçersiz Oyların Sayımını Tamamladık!

02.04.2019

Arkadaşlar Esenler 1. seçim bölgesinde 416 sandığın tamamında geçersiz oylar sayıldı. Bütün itirazları tarafsızca değerlendiren hakimimiz huzurunda yapılan sayımlarda oy pusulaları hassasiyetle değerlendirildi, Seçim sonucunu etkileyebilecek elle tutulur bir sonuç kesinlikle çıkmadı.

Herkesin aklında şu soru var, “peki bu kadar geçersiz oy geçerliyse sandık başkanları ve sandık görevlileri neden geçersiz olarak yazmış?”

Cevabı çok basit Seçim günü hararetli geçen muhtar pusulaları sayımı da dahil 4 oy pusulasıyla mücadele eden sandık başkanı ve görevlilerinin gözünden bu kadar oy kaçması oldukça doğal. Eminim bütün seçimlerde en az bu kadar hata yapılmıştır. Bizler Futbol maçı sonrası kritik pozisyonların değerlendirilmesi gibi geçersiz oy pusulalarını teker teker değerlendirdik. Çizgiyi geçmiş mi? geçmemiş mi? muhabbeti bolca yaşandı.

İnsanın olduğu yerde bu hatalar her zaman olur ve olacaktır. Bu hatalar kesinlikle seçim sonucunu etkileyecek boyutta değildir. Sandık başkanlarına, memurlara ve sandık görevlilerine piskolojik baskı yapmanın hiçbir anlamı yok. Böyle bir baskı içerisine girerlerse, bir sonraki seçimlere ne memur bulabilirler nede partiler sandık görevlisi bulabilir. Zira bu baskı en çok AKP sandık görevlilerini töhmet altında bırakacaktır. Çünkü bütün tutanaklarda imzaları var. Kendi partilerinin aleyhinde olabilecek bir tutanağın altına bilerek imza atmaları söz konusu olamaz.

Sayım sürecinde bizleri yalnız bırakmayan Milletvekillerimiz ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.