EKREM İMAMOĞLU’NUN BELEDİYE BAŞKANLIĞI HAYIRLI OLSUN!

17.06.2019

“Ekrem İMAMOĞLU’nun Belediye Başkanlığı Hayırlı olsun!”

Bunu ben değil, çevremdeki AKP liler söylüyor. Yani durum artık kabullenilmiş, keşke hiç bu seçim kararı alınmasaydı der gibi bakıyorlar yüzümüze.

Dün akşam maç tadında bir açıkoturum izlemek gerçekten keyifliydi.  Her ne kadar İmamoğlu skor olarak fark atmış olsa da Binali bey zaman zaman sempatik hareketler de yaptı.

Şuradan başlamak istiyorum, Binali Yıldırım, Yolar, Köprüler, havaalanları Marmaray da dahil bütün ulaşım projelerini kendisinin yaptığını söyledi. Bu cümleye en çok Erdoğan kızmıştır diye düşünüyorum,  fakat ben başka açıdan bakmak istiyorum bu konuya, Binalı Yıldırım’ın bu anlattıklarını AKP iktidarı bile yapmadı, Yıldırım’ın 3. Köprü açılışında kurduğu cümle hala kulaklarımda çınlıyor. Açılışta, toplulUğa yaptığı konuşmada “Bu köprünün yapımında devletin kasasından 1 kuruş çıkmadı” dedi. Şimdi çıkmış Biz yaptık neden diyorsunuz utanmadan. Eğer siz yaptıysanız neden bu kadar pahalı geçiriyorsunuz milleti. Sizin yaptığınızı iddia ettiğiniz bütün ulaşım yatırımları millete çok pahalıya mal oluyor. Arada bir oturup düşünün, biz bu kadar köprü, yol, havaalanı yapıyoruz da vatandaş bu yatırımları neden kullanamıyor, trafik olmasına rağmen neden ilk 2 köprüyü tercih ediyor da, bom boş olan 3.köprüyü kullanmıyor? Neden Maramarayı kullanmamak için İdo nun arabalı vapur seferini tercih ediyor.  Birde dönemin ulaştıma bakanının bir cümlesini hatırlatmak istiyorum “Bizim yaptığımız köprü ve otoyol geçiş ücretleri pahalı değil, önceki yapılanlar çok ucuz”. Heralde bir Bakanın kurabileceği en talihsiz cümle bu olsa gerek. Ülkemizi önceki yönetenler bu anlamda oldukça saflarmış, milletin sırtından gelir elde etmek için değil, millete hizmet etmek için yapmışlar o yatırımları. Zaten Bayramlarda O beyenmedikleri eski siyasetçilerin yaptığı otoyol ve köprülerde ücretsiz geçişler yapılabiliyorken bunların yaptığı köprülerde bir indirim söz konusu olmuyor.

Binali Yıldırım’ın vaatlerinden 10 GB internet konusuna takılan biriyim. Komik tarafı bu 10 GB internet ile yapılabilecekleri anlatıyor. 1500 Email, 150 saat müzik, 1500 paylaşım …. 10 GB interneti vereceğin kişi  neler yapılabileceğini bilmiyorsa zaten bunu kullanamaz. Zaten bu vaat,  Sanki Binali yıldırım bir operataörün reklamını yapıyormuş gibi olmuş. Her ne kadar sonunda 10 MB dese de biz 10 GB olduğunu anlıyoruz. Bir belediye başkanı neden böyle bir vaatte bulunur, Belediyenin operatör şirketi mi var. 10 GB internet vereceğine Ulaşımda şu kadar daha ucuzlatma yapacağız neden demez mesela, yada 10 gb değil de belediyenin şu hizmetini ucuzlatacaz diye neden vaatte bulunmaz.

Neyse ayrıntılara çok takılmayalım, Binali Yıldırım’ın çok kullandığı bir cümleyle bitirmek istiyorum, lafı uzatıp zurna yapmaya gerek yok, 23 Haziran saat 22:00 da İMAMOĞLU İBB Başkanı olarak Konuşmasını yapacaktır.  Ekrem İmamoğlu’nun  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını şimdiden kutluyor ve tebrik ediyorum.  

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.