EĞİTİM SİSTEMİ (GENÇLİK OYALAMA MERKEZİ)

01.08.2018

AKP Hükümetleri döneminde 20 nin üzerinde değişen sınav sistemine geçtiğimiz yıl Teog u kaldırarak devam eden irade, aynı yıl yeni bir sınavı ikame etti. Yapılan her sınav sonrasında adeta boylarının ölçüsünü alıyorlar, fakat olan ülkemize ve geleceğimiz gençlerimize oluyor.

Bir öğrencinin notu kendisini ailesini ve yakın çevresini yansıtır, peki bütün eğitim sistemindeki öğrencilerin durumunun çok vasat olması neyi yansıtır? 
Tabiki o ülkenin Milli eğitimini dolayısıyla ülkeyi yönetenlerin bilgi birikim ve kapasitelerini yansıtır.

Durumu kısaca özetleyeyim;

Sözde okuyan, ortaokula, liseye giden hatta üniversite okuduğunu zanneden, Eğitim seviyesi yüksek gibi görünen, sertifikalı, diplomalı fakat işten anlamayan kayıp bir nesil ortaya çıkıyor. 40 sorudan ortalama 5 doğru cevap verebilen bir nesil geliyor, Doktorda , poliste hakimde , bürokratta işte bunların arasından çıkacak, ne kadar acı bir tablo ile karşılaşacağımızı siz düşünün.

Hemen aklıma hükümetin çözüm yolları geliyor, patates fiyatı artınca ithal eden, et fiyatı artınca ithal eden, saman olmayınca ithal eden anlayış, eğitim sistemi içinde öğretmen veya öğrenci veya her ikisini de ithal edip eğitim seviyesini yukarı çekmeye çalışabilir.

Daha fazla moral bozmak istemiyorum ama durum gerçekten çok acı,

Yukarıda yazdığım sorunlar sadece eğitim sistemi için mi?

TABİKİ HAYIR,

Emniyetten hukuka, sağlık sisteminden ekonomiye kadar yukarda yazdığım tablonun bir benzerini her alanda yazmak mümkün.

ÜLKEMİZİ BU KADAR KÖTÜ YÖNETEN, ÜLKESİNİN YÖNETİCİLERİNİ, BAŞIMIZDA TUTMAK İÇİN CİDDİ GAYRET, FEDAKARLIK VE AZİM GÖSTEREN MİLLETİMİZİ SAYGIYLA SELAMLIYORUM.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.