ABD’ DEN SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ İTHAL EDİLECEK

13.09.2018

İthal ürün kalemlerini sayarken artık SÜT ü de ilave etmekte sakınca yok.

3 yıldır ülkemizde süt konusunda sertifikasyon sorunu yaşayan ABD gerekli yeterliliği aldı. Ülkemize süt ve süt ürünleri satacak.

ABD den buraya Kara yolu olmadığını biliyoruz, hava yolu ile gelmesi söz konusu olamaz, Sütler Gemi ile gelecektir, günlerce yolda kalacağından nasıl muhafaza edileceği yada edilebileceği meçhul. Şarbonlu Et ithalatına dönebilir bu olay.

Yurt içinde İstanbul dan Ankara ya kargo ile zarf yolluyorsunuz, kargo en az 15 TL tutuyorken, ABD den buraya, Süt + Nakliye + Dağıtım maliyetleri de üzerine ilave edildiğinde, nasıl bizim ülkemizden daha ucuza mal olur? Eğer ucuza mal olmayacaksa yerli ürün yerine neden ithali tercih edilir? (Pahalı da olsa kesinlikle Yerli olan tercih edilmelidir o ayrı bir konu)

Daha bir hafta önce ABD ile karşılıklı ambargodan bahsedeceksiniz, sonra tutup ABD den süt ithal edeceksiniz. Yazıklar olsun, sizin yönetim anlayışınıza.

Geçtiğimiz günlerde ABD nin ülkemize karşı bazı ürünlerde vergi artışı ve ambargo konusu olduğunda, İktidar, ABD ye tepki olarak oradan ithal ettiğimiz kuruyemişleri almayacağız diye açıklama yapmıştı yüksek perdeden. Şahsen ben o açıklamayı duyana kadar ABD den kuruyemiş ithal ettiğimizi bile bilmeyenlerdenim, fakat yinede bu tepkimiz ABD ekonomisini yeterince sarsmıştır, zira daha fazla sarsmasın diye SÜT ve Süt ürünleri ithalatı için izin verildi.

Ülkemin geldiği durum bu, 1 hafta önce ABD yi cezalandırmak için Kaju ithalatını keseceksin, bugün SÜT ve SÜT ÜRÜNLERİNE ithalat izni vereceksiniz.

Yazıklar olsun sizin Millilik anlayışınıza,

ABD den SÜT ler ülkemize gelince ABD ürünlerini Boykot işi tekrar başlamasa iyi olur. Yoksa bazı AKP+MHP liler tepkilerini göstermek için ABD malı süt alıp dökebilirler. . .

He unutmadan;
“ Selam olsun, Reis Boykot edin dedi diye sıfır İphone alıp kırma videosunu çekip reklam yapan MHP li Millet vekiline”

Ülkemizi bunlar yönettiği sürece, bunları destekleyenler daha çok portakal sıkar, kola döker, iphone kırar…..

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.