31 MARTTA BELEDİYELERİ KAYBETMİŞLERDİ, 23 HAZİRANDA İKTİDARLARI TEHLİKEDE

06.05.2019

AKP 31 Martta sadece Belediyeleri kaybetmişti, 23 Haziranda İktidarlarını kaybetmekle karşı karşıyalar.

Ülkemizdeki Hak hukuk adalet sorunu hepimiz tarafından bilinen bir durum, YSK nın hukuk çerçevesinde karar vermesini beklemek çok ta anlamlı değildi. Diğer partilerin aynı durumlar için yaptığı itirazlar reddedilirken, AKP nin yaptığı her itirazın incelemeye değer görülmesi ve Sürecin bu kadar uzatılması, YSK nın içinde bulunduğu durumu ve sürecin varacağı noktayı gösteriyordu.

Neden bilmiyorum, Kararın ne olacağını bilmeme rağmen, yinede insanın içinde umutla bekleyiş oluyor.

İmamoğlu gönüllülerinin içinde hiçbir hüzün ve burukluk olmasın. Hatta sevinelim. Mazabata verildikten sonra Gündemde kendine yer bulamayan reytingi düşen Ekrem İmamoğlu’nu, Türkiye’nin gündeminde 1. sırada duyacağımız günler devam edecek, Taraflı tarafsız herkesin gönlünü kazanacak, bence AKP ye bu nedenle teşekkür edelim. Bilerek veya bilmeyerek Erdoğan’ın altını oyuyorlar.

AKP kaybedeceği bir kumara başladı. Kaybettikçe daha fazlasını ortaya koyup zar atanlar misali, İstanbulu kaybedince, iktidarlarını ortaya koydular.  23 Haziranda bir kere daha kaybettiklerinde AKP nin durumunu tahmin bile edemeyeceksiniz.

Takip edenler bilir daha önceki yazılarımda AKP için erime başlamıştır, bunu yavaşlatmak, duraklatmak veya hızlandırmak AKP nin elindeydi. Fakat YSK nın aldığı bu karardan sonra AKP nin erimesi çok hızlı olacaktır.

Hiç bir şey eskisi gibi değil, bütün gelişmeler Ekrem İmamoğlu’nun lehine olacağına inanıyorum. Halk kahramanı olmaya, umudu tükenmiş miletimize umut dağıtmaya devam edecek.

Özellikle Yerel seçim öncesi hiç tanınmayan, onların değimiyle kenar belediyenin Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu bu süreçte Bütün Türkiye sevecek.

Bugün itibarı ile seçim propagandasına kaldığımız yerden devam etmemiz, eskisinden çok daha fazla çalışmamız gerekiyor. Ülkemizde demokrasi kapısını açmamıza az kaldı.

Not: Burada hukuki mülahazalara girerek, madde madde YSK hangi kanun ve içtihatlara aykırı karar verdi diye açıklama yapma gereği duymuyorum. Ülkemiz, uyulmayan kanunların, uygulanmayan hukukun dünyadaki en önemli örneklerini sergilemektedir.

Ülkemizde Hukukun üstünlüğü diye bir şey kesinlikle yok, üstünlerin hukuku çok iyi şekilde işlemeye devam ediyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.