24 HAZİRAN 2018 SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

24.06.2018

Bütün İYİ Partililer gibi bana da sorulan sorular arasında sonucu nasıl gördüğüm konusudur,

Şunu öncelikle tek cümleyle özetlemek istiyorum.

Seçimin tek Kazananı İYİ Parti dir.

Herkes kendisine şu soruyu sorsun ?

Ülkemizde seçimden önce ve sonrası için ne değişti?

  • Ülkeyi yöneten iktidar ve Koşulsuz destek veren MHP aynı göreve devam ediyor, birlikte ülkeyi yönetmeye devam edecekler.
  • CHP ve HDP zaten muhalefetteydi ve aynı şekilde muhalefetlerine devam edecekler.  
  • Mecliste grubu olmayan ve hiçbir TV kanalında yer verilmeyen İYİ Parti artık sesini sadece sokaklarda meydanlarda  değil Meclis kürsüsünden de duyuracak.

Yani seçim sonucunda İYİ Partinin meclise girmesi dışında ülkede hiçbir değişiklik yok.

  • Ülkemizi Ekonomik iflasa doğru götüren iktidarın el değiştirmesi, önümüzdeki dönemde ortaya çıkacak kötü tablodan  İktidarı kurtaracak, belki de gördünüz mü bizi seçmediniz kriz çıktı diyeceklerdi. Bu bakımdan bu iktidarın devam etmesi belki de hayırlı olmuştur, bunu ilerleyen dönemde hep birlikte göreceğiz.
  • Artık, İktidardan yerim dar istediğimi yapamıyorum, faiz lobisi, Doların gerçek fiyatı, patates üzerinden oyun oynanıyor, dış güçler gibi cümleleri duymak  yerine önceden de elinde olan yetkileri bir kere daha elde etmişken bütün sorunları çözülmesini bekliyoruz.
  • Şunu çok net belirtiyorum, seçimin tek galibi İYİ Partidir, ve yeni dönemde iktidarın yanlış politikalarını eleştirip doğruyu göstermeye devam ettikçe oyumuzu artıracağız. Ülkemizde Muhalefet sorununu büyük ölçüde çözeceğiz, iktidarın en büyük alternatifi olarak ortaya çıkacağız.
  • İYİ Parti , yüksek bir oy beklentisi içinde olduğundan %10 bizleri tatmin etmedi,  fakat olaya bir de şöyle bakmak istiyorum, Ülkenin istisnasız her yerinde asılan parti bayraklarına afişlerine ve propaganda araçlarına tahammül edemeyip devlet imkanlarıyla toplatılan ve hiçbir TV kanalında mitingleri başından sonuna yayınlanmayan ,  her alanda baskı uygulanan iyi parti bütün bu engellemelere rağmen 5 milyon dan fazla oy almıştır. Bu milletimizde bir uyanışın emaresidir.
  • Bundan sonra da bu uyanışı hızlandırmak için çok iyi ve fonksiyonel bir muhalefet yapmamız oldukça önemlidir. Ülkemizde mağduriyet yaşayan bütün insanlarımızın umut kapısı olma yolunda çalışmak ve onların haklarını savunabilmek İYİ Partiyi bir sonraki seçimde çok daha yukarıya taşıyacaktır.
  • Moralimi düzelten Tek iyi olan şey daha 1 yaşında bile olmayan İYİ partinin %10 aldığına sevinmeyip,  iktidarı  alamamış olduğumuz için üzülmemizdir.   %10 aldık diyerek sevinseydik ben bu duruma daha çok  üzülürdüm.

Dolayısıyla en başta söylediğimi tekrarlıyorum. Yukarıdaki ilk 3 madde seçim sonucunun özetidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.