15 TEMMUZ’A NEDEN İNANAMIYORUM

15.07.2018

Aklıma Çanakkale Geliyor,
En çetin savaşta bile, Yaralı düşman askerinin inlemelerine dayanamayıp, tüfeğini bir kenara bırakarak, düşman askerini kucaklayıp, düşman siperine taşıyarak teslim eden, tekrar siperine geri dönen ve tüfeğini eline alıp düşmana kurşun sıkmaya devam eden, savaşta bile insani değerlere önem veren, şerefli ve asil bir milletin nesliyiz.

Bugün geldiğimiz noktayı anlatmama gerek yok, . . .

Her geçen gün artan soru işaretlerine ve o günün üzerinde büyük bir sis perdesi olmasına rağmen, Mecliste 15 Temmuzu araştırmak için kurulan komisyonun, araştırmaktan ziyade açıkta kalan kısımların üzerini kapatma çalışmasını gördükçe, 15 Temmuza inancım her geçen gün azaldı.

Bütün olaylara sebep sonuç ilişkisiyle bakan bir kesimin bakış açısı; 
15 Temmuz kimin işine yaradıysa, 
15 Temmuz u kim Allah ın kendilerine bir lütfu olarak görüyorsa, 
15 Temmuz un kim hayırlara vesile olduğunu düşünüyorsa,
“Bu işin planlayıcısı ve uygulayıcısı o dur” diye düşünenler de azımsanmayacak kadar çok. 
Bu cümleleri kurmak 15 Temmuzda Hayatını Kaybeden şehitlerimizi incitmiştir.

Hatta daha ileri gidip, bu işin Cemaatle ortak kurgulanıp, yönetim sisteminin değişmesi için ortak senaryo olduğunu düşünenler, bile var.

Dönemim Genel Kurmay Başkanının hala hiç birşey olmamış gibi davranarak görevine devam etmesi ve geçtiğimiz günlerde, adete ödüllendirilerek Bakan yapılması, soru işaretlerine yenilerinin eklenmesine neden oldu.
Bütün bu bakış ve düşüncelerin gerçek mi yada komplo teorisi mi olduğunun yıllar sonra ortaya çıkacağından hiç şüphemiz yok.

“MİLLETİNİ VE MEMLEKETİNİ DÜŞÜNEREK, İNANDIĞI UĞURDA CANINI FEDA EDEN SİVİL ,ASKER BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZE RABBİMDEN RAHMET DİLİYOR, GERİDE BIRAKTIKLARINA SABIRLAR DİLİYORUM.”

Şunu bir kere daha ifade etmekte fayda var;
Kulun her plan ve programının üzerinde, birde Rabbimizin planı programı vardır,

Görelim mevlam neyler, neylerse güzel eyler…

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.