100 GÜNLÜK EYLEM PLANINDAN ….

04.08.2018

2 kafadar konuşur;

– Abi Reisi duydun, senin dolarlar nerde?

– Sorma, ben biliyordum yine yastık altı diyeceğini, hepsini bankaya yatırdım. Yani yastık altında bozacak para yok. Sen ne yaptın ?

– Bende artık yastık altına koymuyorum, çocuk ayakkabı almış onun kutusuna koyup bazanın altına sakladım, ayak ucu tarafına. Yastığa denk gelmiyor,

– Az değilsin hee, biliyon tabi ayakkabı kutusundaki dolarları bozdurun demeyeceğini, onun için öyle yaptın değil mi?

– Tabi abi, bu havada dolar mı bozulur, artacağı kesinde nerde duracağı belli değil.

– Senin enişte ne yaptı? O bizden daha iyi Erdoğancıydı, 
– Ne yapsın o da dolarları bozmuş Euro almış. 
– vay arkadaş Reisin bizi düşürdüğü hale bak.

Şaka bir tarafa;

Kişi karşısındakini kendisi gibi görürmüş, bunlarda dolar çok, zaten TL ile iş yapmıyorlar, milletimizi de kendileri gibi görüyorlar. Hakikaten dolar var zannediyorlar.

Ben durumu özetleyeyim;

Sizin zenginleriniz zaten mevduatını dövizde tutuyor, sizin bozun demenizle bozmuyor. En makul olanı da dolarını bozup euro alıyor. Parasını yurt dışına taşıyanları konuşmamıza bile gerek yok zaten zaman zaman siz uyarıyorsunuz parasını dışarı çıkarmaya çalışanları.

Dolar, euro ile işi olmayan kesimde sırf Erdoğan dedi diye cebindeki harçlığı ile dolar almaya çalışıyor. Keşke bu tür söylemlere gerek kalmayacak güç ve kuvvette Batıyı kıskandıracak bir ekonomimiz olsaydı. Fakat görüyorsunuz iş buraya kadar düştü.

Açıklanan projelerdeki maliyetleri konuşurken hala TL değilde Dolar olarak fiyatlanması bence günün karikatürünü oluştururdu.

Her neyse 100 den geri sayım başladı, 100 gün sonra konuşulan şeylerin hangileri yapıldı bunu hep birlikte kontrol ederiz.

Memleketimizin ve milletimizin Lehine olan bütün çalışmaları destekleyecek, aleyhine olanları da bizi dinleyenlere anlatmaya devam edeceğiz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.